Starania o dziecko po ciazy obumarlej

W okresie, kiedy staramy się z własnym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest ciężkim polowaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i wykonały go, by jak łatwo powiadomić grupę oraz przyjaciół o rychłym zwiększeniu się rodziny. A często daje się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie istniejemy w ciąży. Nie zginajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na dowolne zasadzie działają testy ciążowe proste w aptece. Ich istnienie jest bowiem bardzo popularne. Liczy na znalezieniu hormony HCG (tworzonego w wypadku wejścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo proste w kadrze a dodatkowo bardzo czułe, dlatego należy je brać razem w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może pochodzić z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak samo jak wszystkich nowych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych więcej nie należy używać po upływie czasu ważności. Wtedy bowiem jego prace potrafią być zaburzone, a produkt będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na produkt testu ciążowego nie właśnie jego doskonałe przygotowanie oraz odczekany czas od czasu ewentualnego zapłodnienia. Ważne są również choroby kobiety, podejmowane przez nią leki i wiek. Tak dlatego, osoby z chorobą nerek, przekwitające i używające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w pozycji powinny raczej zgłosić się do lekarza, bowiem w ich przypadku test może dochodzić ciążę, do jakiej właśnie naprawdę nie doszło, mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego zastosowaniu, wyszedł ujemny. Widać wtedy świadczyć, że dotarło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ zapewne istniejesz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie silna znaleźć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie pewny ważny szczegół: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by dysponować ogromniejszą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy pamiętać o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne a dla większej swobodzie należy udać się do lekarza i przygotować specjalne badania. Ale w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą trafić w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.