Nerwice u mlodziezy

http://bwq.pl/1f9-proengine-ultra-8Zobacz naszą stronę www

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) były się częstym tematem w teraźniejszych czasach. Dotyczy więc ze koleje naszego myślenia. Już wszyscy żyjemy szybko i często brakuje nam momentu na urlop, sen i regenerację. I jak rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Przeważnie są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może żyć również brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet dobre objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się jedynie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sytuację spośród ostatniego, iż ich reakcje ciała nie mają tak sensu. Jednak ciężko jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle kojarzą się z dalekimi fobiami. Chory boi się pewnych sprawy, dlatego jego ciało reaguje to w "inny" i oryginalny sposób. Prowadzi temu błąd motywacji, energii do działania, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez ostatnie źli często skarżą się na kłopoty ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą formą w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesie zaburzeń nerwicowych najlepsze efekty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej można przerwać "błędne koło". Pacjent łącznie z psychiatrą analizuje po kolei inne rzeczy z wszelkiego życia, podczas których tworzył objawy nerwicy. Dzięki temu obniża się jego stres i chory przygotowuje się z pewnymi rzeczami. W wybranych przypadkach niezbędne istnieje też leczenie farmakologiczne. Jednak same leki wcale nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w zintegrowaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre rezultaty.