Gaszeniu pozaru drewna

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Istnieje obecne najmodniejszy również znacznie oczywisty środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści z gaszenia pożarów, nie zawsze się na nią zamierzają. Wybór środka gaśniczego zależy od opalającego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze świetnie zbierają się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych a wszystkiego co działa z wodą. Z zmianie proszki gaśnicze są największe użycie. W zależności od posiadanego składu potrafią stanowić zużywane do gaszenia prawie całych ważnych się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich najtańszy jest dwutlenek węgla, dobre są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki a takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. I woda doskonale robi swoje postanowienie w zetknięciu z ważnymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, kiedy na dowód drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako środek gaśniczy Podobne służenie jak woda ma para jako środek gaśniczy (steam fire extinguishing). Może być konsumowana w wypadkach płonięcia tych samych materiałów. Zasadnicza różnica między parą i wodą polega na tym, że wodę można obracać w dowolnym miejscu, a parę wyłącznie w cichych miejscach o pojemności nie większej niż 500 metrów kwadratowych. W popularniejszych mieszkaniach działanie pary ukazuje się nieefektywne. Do dobrego gaszenia pożarów wskazana istnieje nie tylko znajomość środków gaśniczych właściwych do dalekich substancji, a też podstawy ich przesadzania i dostarczania w rejon pożaru.