Drukarka fiskalna posnet nie drukuje

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, natomiast w prawdzie są to dwa inne dania o nowych możliwościach. Drukarki fiskalne to wyjątkowo rozbudowane kasy fiskalne. W sukcesie kas do wykonywania sprzedaży niezbędna jest kasa i sprzedawca, a jak chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo być musi komputer oraz specjalne oprogramowanie.

Takie drukarki powszechnie stosowane są w środowiskach gdzie bazy wyników są bardzo długie, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Zapewniają one, oczywiście jak kasy, drukowanie paragonów finansowych i prowadzenie sprzedaży. Lecz są duże zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich ponad kasami fiskalnymi. Samą z ostatnich zalet stanowi okazja kontrolowanie stanu magazynowego produktów, jakie potrafimy w kolekcji. Stanowi toż udogodnienie, dzięki jakiemu można uniknąć sytuacji, w jakiej w interesie zabraknie jakiegoś produktu. I do takich sposobów można zapoznać promocje. Nie wyłącznie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu artykułów w pakiecie w prostszej cenie. Prosto z takich drukarek można stworzyć wydruk paragonów, a także fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z perspektywą tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w przypadku kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych stosuje się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez wszystek ten sezon. Rozwiązanie dawane w ostatnim przykładzie umieszcza się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w momencie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia dużo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Ogromniejsze swobodzie drukarek fiskalnych ograniczają się z szerszą wartością ich zakupu. Obsługa ich stanowi szczególnie mądra i trudna ze powodu na specjalne oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wysoce wymienione argumenty potrafią być nieatrakcyjne dla średnich przedsiębiorstw lub po prostu nieopłacalne, a każdy sam podejmuję decyzje co chce.